09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
افزایش رتبه ی سایت از طریق شبکه های اجتماعی

افزایش رتبه ی سایت از طریق شبکه های اجتماعی

در عصر ارتباطی حاضر، استفاده از شبکه‌های اجتماعی بسیار رشد یافته است و تعداد کثیری از مردم جهان از این شبکه ها در دنیای کسب و کار برای معرفی تخصص یا خدمات خود استفاده می‌کنند. به این منظور می توان در شبکه‌ها‎ی اجتماعی مطالب خود را به صورت عکس، متن، کلیپ‌ها‎ی صوتی و تصویری و در برخی موارد فایل‌ها‎ و اسناد به اشتراک گذاشت.

در حال حاضر شبکه‌ها‎یی چون اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، گوگل پلاس، لینکدین، تلگرام و …. به عنوان مهمترین و پر طرفدارترین شبکه‌ها‎ی اجتماعی به شمار می‎آیند.

تحقق سئو که تکنیک‌ افزایش رتبه ی سایت می‎باشد، به روش های مختلفی صورت می‎گیرد که یکی از این روش ها استفاده از شبکه‌ها‎ی اجتماعی است. اگر چه فعالیت در شبکه‌ها‎ی اجتماعی بطور مستقیم موجب سئو نمی‎شود، اما به شکل غیر مستقیم روش مناسبی برای ارتقا رتبه سایت به شمار می‎رود.

افزایش رتبه ی سایت

 

علاوه بر توضیحات داده شده نکات زیر می توانند در افزایش رتبه ی سایت از طریق شبکه های اجتماعی تاثیرگذار باشند.

۱-تعداد توئیت ها

مشابه لینک ها، تعداد توئیت هایی که یک صفحه دارد می تواند بر روی رتبه سایت گوگل موثر باشد.

۲-توئیت از اکانت های معروف و معتبر

توئیت از اکانت هایی که معتبر هستند و دنبال کنندگان زیادی دارند بیشتر از توئیت اکانت های جدید تاثیر دارند.

۳-تعداد لایک های فیسبوک

۴-اشتراک گذاری های فیسبوک

از این جهت که اشتراک گذاری های فیسوک، بییشتر شبیه به بک لینک هستند، از لایک های فیسبوک تاثیر بیشتری دارند.

۵-اعتبار اکانت های کاربران فیسبوک

۶-پین های پینترست

پینترست یک شبکه ی اجتماعی پرمخاطب است. از مزایای این شبکه اجتماعی امکان دسترسی موتورهای جستجو مانند گوگل در نمایش جستجوها است و سئو بزرگترین مزیتی است که این شبکه اجتماعی دارا می باشد. پینترست شبکه اجتماعی شناخته شده برای اشتراک گذاری تصاویر است و به کاربران اجازه می دهد بر اساس علاقه خود به اصطلاح پین کنند و سایر اعضا این تصاویر را لایک زده و در صورت لزوم ریپین نمایند.

استفاده از پینترست و عضویت در آن طی سال های اخیر بسیار توسعه پیدا کرده است از این رو  افراد و صاحبان وب سایت های زیادی از این شبکه برای بهبود سئو سایت خود استفاده می نمایند در واقع افراد سعی می کنند با افزایش تعداد مخاطبان و کاربران خود در شبکه های اجتماعی، بازدید سایت خود را بالا ببرند و در نتیجه موجب تقویت سئو سایت شوند. هرچه تعداد کاربران در پینترست فارسی بیشتر باشد، افراد بیشتری از پروفایل شما بازدید می کنند که در نتیجه شما می توانید با قرار دادن لینک وب سایت خود در پروفایلتان، کاربران بیشتری را به سایت خود هدایت نمایید.

۷-رای دادن به سایت های به اشتراک گذاشته شده

۸-تعداد پلاس های گوگل پلاس

۹-اعتبار اکانت های کاربران گوگل پلاس

۱۰-نویسنده ی تایید شده ی گوگل پلاس

بعد از راه اندازی شبکه اجتماعی گوگل پلاس و معرفی Google Authorship، گوگل می تواند تشخیص دهد که دقیقا هر محتوایی در اینترنت توسط چه کسی منتشر می شود.
علاوه بر تصویر چهره نویسنده که از اکانت گوگل پلاس او دریافت می شود، اطلاعات دیگری مانند تعداد افرادی که در دایره های ارتباطی این فرد هستند و لینک به سایر نوشته های او با همین اکانت پلاس در نتایج گوگل نمایش داده می شوند که همگی نشانگر میزان اعتبار نویسنده هستند.
در حال حاضر هیچ تاییدی بر تاثیر اعتبار نویسنده و ایجاد ارتباط میان سایت و اکانت گوگل پلاس بر بهبود رتبه در نتایج جستجو وجود ندارد اما استفاده از این امکان می تواند بر میزان ورودی شما از گوگل تاثیرگذار باشد. زمانیکه افراد با لیستی از نتایج مواجه می شوند رقابت شما برای جلب نظر آنها شروع می شود و استفاده از هر پتانسیلی برای جلب توجه کاربران مفید خواهد بود.

۱۱-سطح سیگنال های اجتماعی سایت

۱۲-سیگنال های اجتماعی مرتبط

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با سئو و افزایش رتبه ی سایت می توانید به بخش مقالات سایت طنین وب مراجعه نمایید.

 

 

آخرين مقالات طنین وب :  
Close