09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
توضیحات متا در وردپرس و نکات مربوط به آن

توضیحات متا در وردپرس و نکات مربوط به آن

در میان انواع متاتگ‌ها، توضیحات متا یا Meta Description در بحث سئو اهمیت بالایی دارند. در واقع می‌توان گفت این تگ چکیده‌ای از محتوای یک سایت را به نمایش می گذارد که هدف از آن تبلیغ یک سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو و ترغیب بازدیدکنندگان برای بازدید از سایتی است که چکیده‌ی بهتری دارد. محتویات این توضیحات تنها در نتایج جستجوی یک موتور جستجو قابل مشاهده است و فقط برای درک بهتر موتورهای جستجو استفاده می شود بنابراین استفاده از آنها باعث می شود جستجو‌کننده در ذهن خود به پیش زمینه‌ای از صفحه مورد نظر برسد. اگر این توضیحات کامل باشد و در آن از کلمات کلیدی مهم استفاده شده باشد توجه افراد بیشتری به آن سایت جذب می‌شوند که این امر سبب می‌شود سایت کلیک های بیشتری را به خود اختصاص دهد و این عامل در بازاریابی جستجو حائز اهمیت است.

توضیحات متا

نکات مربوط به توضیحات متا در وردپرس

برای بهینه سازی تگ این توضیحات باید به نکات زیر توجه داشت.

-یکتا بودن

بهترین کار، نوشتن توضیحات متا برای صفحه اصلی و صفحات داخلی بصورت مجزا و یکدیگر است. زیرا با توجه به اینکه هر صفحه محـتویات خاص خود را دارد یکسـان بودن توضیحات متا معنی منطقی نخواهـد داشت.

-تعداد کاراکتر

تعداد کاراکترهای این توضیحات هیچ محدودیتی ندارد ولی از آنجایی که گوگل تنها ۱۵۰ تا ۱۷۰ کاراکتر از توضیحات متا را در صفحه نتایج سایت نشان می‌دهد بهتر است بطور متوسط طول بهینه جهت نوشتن آنها  ۱۵۵ کاراکتر باشد. همچنین می توان با قراردادن کلمات کلیدی در ابتدای توضیحات آن را بهینه کرد.

– کلمات کلیدی

برای استفاده از کلمات کلیدی در این توضیحات محدودیتی وجود ندارد ولی توصیه می شود که بیش از یک یا دو کلمه کلیدی در آن ها استفاده نشود. در صفحه نتایج گوگل کلمات کلیدی موجود در تگ توضیحات متا بصورت پررنگ تر نشان داده می‌‌شوند و این امر باعث جذب بازدیدکنندگان بیشتر می‌گردد.

-عدم استفاده از کاراکترهای ریاضی

موتورهای جستجو کاراکترهایی مانند +، – و ” را بعنوان کد HTML می‌شناسد، در صورت استفاده از این حروف در توضیحات متا ممکن است گوگل آن ها را بعنوان کد شناسایی کند و به کل نادیده بگیرد. برای بهینه کردن این توضیحات باید از متون ساده استفاده شود.

 

طنین وب

آخرين مقالات طنین وب :  
Close