02833236567
infotaninweb@gmail
بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یا social marketing

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یا social marketing

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یا social marketing، به دست آوردن ترافیک وب سایت و یا کسب توجه به یک موضوع از طریق رسانه‌های اجتماعی است  و در حقیقت سوشیال مارکتینگ ابزاری برای بدست آوردن ترافیک و توجه به طراحی یک وب سایت می باشد. برنامه های سوشیال مارکتینگ بیشتر بر ایجاد محتوا استوار هستند و به اشتراک گذاشته می شوند. هرچه میزان ترافیک و اشتراک گذاری بالاتر برود میزان اعتبار کسب و کار فرد هم  بالاتر خواهد رفت. این سبک بازاریابی به نوعی بازاریابی دهان به دهان با استفاده از اینترنت و ابزارهای آن است. به دلیل اینکه این ابزارها به راحتی در دسترس همگان اقرار دارند ، تکرار و پرورش نام تجاری یا برند کسب و کار را که یکی از اصول بازاریابی است را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر اینکه این سبک، ارزان قیمت است به تشکیل کمپین های بازاریابی کسب و کار شما کمک می کند و افراد ناآگاهانه به تبلیغ رایگان تجارت شما می پردازند و آن را گسترش می دهند.

البته یکی از معیارهای رنک در موتورهای جستجو شبکه های اجتماعی و تعداد اشتراک گذاری و لایک های آنان نسبت به کسب و کار می باشد.

مزایای بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت که از جمله آن ها می توان برقراری ارتباط بهتر و موثرتر با مخاطب را نام برد زیرا در رسانه های اجتماعی امکان گفتگو ، استفاده از هشتگ ، کامنت و پاسخگویی به آن ، ارسال فیلم یا عکس ، ارسال فایل صوتی و …. وجود دارد . از مزایای دیگر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-افزایش مشتریان و مخاطبان و شناسایی برند ، فروشگاه و یا سایت خود به دیگران

-امکان اطلاع رسانی سریع بین کاربران مختلف از طریق ارتباطات موجود در این شبکه ها

-توسعه ی اهداف شما با استفاده از SMM در زمینه های : برندسازی و ایجاد هویت ، افزایش ترافیک وب سایت اصلی ، افزایش فروش ،افزایش ارتباطات و تعاملات با مشتریان کسب و کار خود

-با استفاده از تکنیک بازاریابی SMM ، لینک های زیادی از سمت شبکه های اجتماعی به سایت شما داده می شود .

 

طنین وب

آشنایی با ایمیل مارکتینگ ،مزایا و کاربرد های آن

ایمیل مارکتینگ

ایمیل یک ابزار ارتباطی است که در همان ابتدای ظهور اینترنت مطرح شد و تاکنون توانسته جایگاه خود را حفظ نماید. ایمیل به عنوان یک راهکار موثر بازاریابی شناخته می‌شود چراکه  بیشتر صاحبان کسب و کار و درآمد در طول روز چندین بار ایمیل خود را چک می‌کنند. بنابراین اگر ایمیل ارسالی شما بتواند توجه این افراد را به خود جلب کند و آنها به خدمات شما نیاز داشته باشند می توانید کسب درآمد داشته باشید. همچنین می‌توانید خود را به کاربران معرفی کرده و به آنها پیشنهادات تجاری مختلفی بدهید. به علاوه می‌توانید با مشتریان فعلی خود در ارتباط بوده وآن ها را از اخبار جدید خود مطلع کنید.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یک روش مستقیم بازاریابی است که در آن به واسطه ایمیل، اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات خود به مخاطبانمان ارائه می‌دهیم. البته ایمیل‌ها معمولا اهدافی را دنبال می‎کنند که عبارتند از:

  • افزایش ارتباط موثر یک کسب‌وکار با مشتری‌های حال حاضر و قدیمی آنها؛ به این منظور که فروش تداوم پیدا کند .
  • ارسال ایمیل برای افزایش کاربران جدید.
  • تبلیغ دیگر کمپانی‌های شریک و دیگر برندهای خود ما درکنار ارائه محتوایی مفید.

 کاربردهای ایمیل مارکتینگ

یکی از کاربردهای ایمیل مارکتینگ معرفی کالاها و خدمات جدید به مشتریان است. کاربرد دیگر ایمیل مارکتینگ ترغیب مشتریان به خرید فوری کالا و خدمات در زمانی مشخص است.

همچنین با برگزاری یک جشنواره خرید و اطلاع رسانی آن از طریق پست الکترونیکی می توان امتیازات ویژه ای که برای خرید در زمان جشنواره برای مشتریان در نظر گرفت و با این کار سبب ترغیب مشتریان، امکان خرید بیشتر محصولات در زمان معین شد.

و اما یکی از مهمترین کاربردهای ایمیل مارکتینگ ایجاد وفاداری در مشتریان است. اگر متناسب با سلیقه و درخواست مشتریان، پیشنهادات مناسب آنها را آماده و در زمان مناسب به آنها اعلام کنیم و در واقع بتوانیم رابطه خود را با مشتری به یک رابطه نزدیک و مستمر تبدیل نماییم و با ارائه کالا و خدمات مناسب رضایت خاطر مشتری را به دست آوریم احتمال وفاداری مشتری به ما  افزایش می یابد و می توان مشتریان وفادار خود را حفظ کرده و با مشتریان جدیدی هم ارتباط برقرار نمود.

 

طنین وب

 

 

رپورتاژ آگهی و نقش آن در سئو یک سایت

رپورتاژ آگهی و نقش آن در سئو یک سایت

رپورتاژ آگهی (به انگلیسی: Advertorial) به شکلی از آگهی گفته می‌شود که در قالب گزارش ارائه شود. یعنی، مخاطبان رسانه‌ای تصور کنند که یک گزارش بی طرفه به آنها ارائه می‌شود، در حالی که آنچه آنها می‌بینند، می‌شنوند و می‌خوانند، در واقع تلاشی سازمان یافته برای تقویت جنبه‌های ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن آنها است.

رپورتاژ دارای انواع مختلفی است اما از مهم ترین انواع آن می توان به رپورتاژ آگهی رسانه ای مثل  رپورتاژ آگهی تلویزیونی ، رپورتاژ آگهی نوشتاری در مجلات ، روزنامه ها و رپورتاژ آگهی اینترنتی اشاره کرد. توصیه می شود برای معرفی کسب و کارها و مدیران برندها، متن رپورتاژ به صورت مصاحبه تنظیم گردد تا علاوه بر جذابیت مطالعه آن، کاربران بیشتری را به سوی سایت بکشاند.

رپورتاژ آگهی

تاثیر رپورتاژ آگهی در سئو سایت

مطمئناً ارائه یک رپورتاژ آگهی می تواند تاثیر مثبتی بر روی سئو و رتبه سایت در نتایج جستجو داشته باشد چراکه اگر یک وب سایت از استانداردهای سئو برخوردار باشد و حتی محتوا مناسبی برای آن تولید شود اما با این وجود هنوز رتبه مناسبی در گوگل نداشته باشد ، بهترین راهکار رپورتاژ آگهی است. انتشار رپورتاژ آگهی در خبرگزاری ها و سایت های خبری معتبر بهترین راهکار برای سئو سایت است و بطور قطعی باعث بهبود رتبه سایت در گوگل می شود همچنین رپورتاژ آگهی بهترین وموثرترین راه تبلیغات اینترنتی و برندینگ نیز می باشد.

وب سایت هایی که رپورتاژ  آگهی منتشر می کنند، معمولاً بازدید روزانه زیادی دارند. قرار دادن لینک در متن رپورتاژ آگهی باعث می شود که بازدیدکنندگان این وب سایت ها به سمت وب سایت هدایت شوند. همین موضوع باعث افزایش ترافیک وب یک سایت خواهد شد.علاوه بر این ارائه رپورتاژ در وب سایتی معتبر تاثیر بسیاری به برند سازی و جلب اعتماد مشتریان دارد.

زمانی که شما قصد دارید یک رپورتاژ آگهی برای کسب و کار خود منتشر کنید، به دنبال وب سایتی معتبر، پربازدید و مرتبط با تجارت تان خواهید بود. از آنجایی که این وب سایت ها اعتبار بالایی در موتورهای جستجو دارند، بالطبع دارایDomain Authority بسیار خوبی هستند. به این ترتیب قرار دادن لینک وب سایت تان در متن رپورتاژ آگهی می تواند سیگنال رتبه بندی قدرتمندی برای موتورهای جستجو ارسال کند. مطمئناً داشتن یک لینک از وب سایتی با اعتبار دامنۀ بالا تاثیر بسیار خوبی بر روی سئوی سایت شما خواهد داشت به همین دلیل سیستم تبلیغاتی طنین وب با هدف ایجاد یک بستر تبلیغاتی در فضای مجازی با کیفیت و قیمتی مناسب علاوه بر ارائه خدمات مربوط به فروش بک لینک و ریپورتاژ، آمادگی خود را در جهت مشاوره در زمینه های بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت در هر ساعت از شبانه روز اعلام می دارد.

توضیحات متا در وردپرس و نکات مربوط به آن

توضیحات متا در وردپرس و نکات مربوط به آن

در میان انواع متاتگ‌ها، توضیحات متا یا Meta Description در بحث سئو اهمیت بالایی دارند. در واقع می‌توان گفت این تگ چکیده‌ای از محتوای یک سایت را به نمایش می گذارد که هدف از آن تبلیغ یک سایت در صفحه نتایج موتورهای جستجو و ترغیب بازدیدکنندگان برای بازدید از سایتی است که چکیده‌ی بهتری دارد. محتویات این توضیحات تنها در نتایج جستجوی یک موتور جستجو قابل مشاهده است و فقط برای درک بهتر موتورهای جستجو استفاده می شود بنابراین استفاده از آنها باعث می شود جستجو‌کننده در ذهن خود به پیش زمینه‌ای از صفحه مورد نظر برسد. اگر این توضیحات کامل باشد و در آن از کلمات کلیدی مهم استفاده شده باشد توجه افراد بیشتری به آن سایت جذب می‌شوند که این امر سبب می‌شود سایت کلیک های بیشتری را به خود اختصاص دهد و این عامل در بازاریابی جستجو حائز اهمیت است.

توضیحات متا

نکات مربوط به توضیحات متا در وردپرس

برای بهینه سازی تگ این توضیحات باید به نکات زیر توجه داشت.

-یکتا بودن

بهترین کار، نوشتن توضیحات متا برای صفحه اصلی و صفحات داخلی بصورت مجزا و یکدیگر است. زیرا با توجه به اینکه هر صفحه محـتویات خاص خود را دارد یکسـان بودن توضیحات متا معنی منطقی نخواهـد داشت.

-تعداد کاراکتر

تعداد کاراکترهای این توضیحات هیچ محدودیتی ندارد ولی از آنجایی که گوگل تنها ۱۵۰ تا ۱۷۰ کاراکتر از توضیحات متا را در صفحه نتایج سایت نشان می‌دهد بهتر است بطور متوسط طول بهینه جهت نوشتن آنها  ۱۵۵ کاراکتر باشد. همچنین می توان با قراردادن کلمات کلیدی در ابتدای توضیحات آن را بهینه کرد.

– کلمات کلیدی

برای استفاده از کلمات کلیدی در این توضیحات محدودیتی وجود ندارد ولی توصیه می شود که بیش از یک یا دو کلمه کلیدی در آن ها استفاده نشود. در صفحه نتایج گوگل کلمات کلیدی موجود در تگ توضیحات متا بصورت پررنگ تر نشان داده می‌‌شوند و این امر باعث جذب بازدیدکنندگان بیشتر می‌گردد.

-عدم استفاده از کاراکترهای ریاضی

موتورهای جستجو کاراکترهایی مانند +، – و ” را بعنوان کد HTML می‌شناسد، در صورت استفاده از این حروف در توضیحات متا ممکن است گوگل آن ها را بعنوان کد شناسایی کند و به کل نادیده بگیرد. برای بهینه کردن این توضیحات باید از متون ساده استفاده شود.

 

طنین وب

مدت زمان نتیجه گیری فرآیند سئو و بهینه سازی

مدت زمان نتیجه گیری از سئو

درگذشته برای انجام فرآیند سئو باید کلید واژه‌هایی را که بیشتر به کسب و کار مورد نظر مرتبط بودند، درحالی که رقابت چندانی هم بین این کلمات وجود نداشت پیدا می‌کردیم تا بتوانیم ترافیک بیشتری بگیریم. برای این کار باید ۵تا۱۰ کلید واژه را به عنوان کلیدهای طلایی انتخاب می‌کردید و بیشتر ترافیک توسط همین واژه ها برای سایت فراهم می‌کردند. اما امروزه دیگر کلید واژه ها ترافیک سایت را به تنهایی بالا نمی برند یا حداقل در مقایسه‌ی جستجوهای طولانی اثر کمتری دارند زیرا امروزه بیشتر جستجوهایی که انجام می‌شوند سوالی و به زبان محاوره هستند و کلید واژه مثل گذشته کاربرد ندارند زیرا در هنگام جستجو جزئیات بیشتری را می‌نویسند تا با سرعت بیشتر محتوایی که می‌خواهند بیابند و نتایج جستجو مرتبط‌تر باشند پس باید بگوییم تعداد جستجوی کلمات طولانی معمولا بیشتر از کلید واژه های طلایی است. از مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که در فرآیند سئو هدف ما نباید این باشد که با استفاده از چند کلیدواژه طلایی رتبه بدست آوریم بلکه باید تمرکز خود را روی جستجوهایی که با زبان معمولی انجام می شوند بگذاریم که به سرعت در حال تغییر و رشد هستند.

فرآیند سئو

سناریوی منطقی فرآیند سئو و بهینه سازی سایت

نتیجه ی فرآیند سئو به عمر سایت و اینکه در گذشته چه میزان سئو برای آن داده شده و شکل وب سایت و محتوای آن و عوامل بسیار دیگری بستگی دارد اما برای نحوه فرآیند سئو در ماههای اول و نتایجی که می توان انتظار داشت، یک سناریوی منطقی وجود دارد.

ماه اول– تحقیق و کشف، بررسی سایت، استراتژی کلیدواژه و برنامه ریزی. اگر تحقیق و کشف بتواند به سرعت انجام شود تغییرات فنی سایت از همان ماه اول شروع می شوند. اما گاهی مرحـله تحقیق و اکتشـاف بیشتر از یک ماه طول می‌کشد.

ماه دوم– شروع کار تخصصی سئو. یعنی اصلاح سایت بر اساس بررسی نتایج آن. در برخی موارد سایت نیاز به تعمیـر داردکه این تعمیـر می تواند چندین ماه طول بکشد. سـایر فعالیت های سئو مثل کار کردن روی پروفایل لینک و ایجاد محتوا می توانند همزمان با تعمیر انجام شوند.

اگر یک سایت نیاز به تعمیر داشته باشد، فرآیند سئو انجام می پذیرد اما هیچ نتیجه ای دیده نمی شود، زیرا تغییرات تنها پس از تکمیل اثر گذار هستند.

ماه سوم – کار روی تولید محتوای سایت شروع می‌شود. وبلاگ نویسی، صفحه پرسش و پـاسخ های رایج، گزارشات، مقاله‌ها، محصولات گسترش یافته و اطلاعات شـرکت و غیره همگی در این ماه آغاز می‌گردند. درحـالت ایده آل بهتر است درست بعد از مرحـله استـراتژی و برنامه ریزی این کار شروع شود اما معمولا بودجه شرکت‌ها محدود است و هر بار تنها یک کار انجام می گیرد بنابراین تعمیر که اهمیت بیشتری دارد ابتدا انجام می شود.

ماه چهارم–تولید محتوا، بهینه سازی فنی سایت و توسعه پروفایل لینک‌های سالم (معمولا پاکسازی سایت از لـینک های بی کیفیت) ادامه پیدا می کند. تا آخر این ماه می توان شاهد افزایش قابل تـوجهی در رتبه، ترافیک و جذب کاربر بود.

با وجـود عمل به موارد اشاره شده‌ی فوق نتیجه ی چشمگیری حاصل نمی شود و باید ۱۲ ماه بر فرآیند سئو سایت کار انجام گیرد تا تغییرات چشمگیر قابل مشاهده شود که بتوان از نتیجه ی فرآیند سئو اطمینان پیدا نمود.

ماه پنجم–تا آخر ماه پنجم یا شاید هم زودتر، شروع به بکارگیری شبکه های اجتماعی وبیشتر کردن محتوا شروع می شود تا ترافیک بیشتری جذب سایت گردد.

ماه ششم- هنگامی که ترافیک سایت به ۵۰۰۰ بازدید در ماه یا بیشتر برسد باید تولید محتوای خـلاقانه انجام شود.

معمولا مشاهده‌ی نتایج فرآیند بهینه سازی ۴تا۶ ماه طول می‌کشد اما فرآیند سئو در طول زمان بهتر می‌شود بنابراین نتیجه ای که پس از ۶ ماه بدست می‌آید بسیار کمتر از نتایجی است که پس از یک سال حاصل می‌شوند. در مواقعی که نتایج رشد کمی دارند بیشتر باید سعی شود تا نتایج حفظ شوند و تا بهبود آن‌ها روی افزایش کار صورت نگیرد.

بسیاری از شرکت ها مدت زمان و هزینه ای را که یک سئوی موفق لازم دارد دست پایین می گیرند. موفقیت با هر استانداردی به ندرت طی ۳ ماه اول بدست می آید. فرآیند سئو یک برنامه بازاریابی بلند مدت است و تقریبا ۶ماه تا یکسال زمان لازم دارد و نباید از آن انتظار کسب سریع نتایج را داشت. اما اگر به خوبی سرمایه گذاری شده باشد و برنامه طولانی مدت ریخته شده باشد بازاریابی سئو می‌تواند یکی از بهترین برگشت سرمایه‌ها را داشته باشد.

طنین وب

سئو و بهینه سازی سایت و کسب درآمد از طریق آن

کسب درآمد از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت

اکثر صاحبان وب سایت از توانایی وب سایت خود برای کسب درآمد غافل هستند حال آنکه از طریق سئو و بهینه سازی یک وب سایت می توان به کسب درآمد پرداخت. طراحی سایت اولین گام برای حضور در اینترنت است و پس از آن بازاریابی اینترنتی اهمیت بسیاری دارد. یک وب سایت به عنوان پایه تبلیغات اینترنتی باید دارای پیش نیازهایی جهت سرمایه گذاری باشد که این پیش نیازها برای تبلیغات از قرار زیر می باشند:

  • استفاده از سرور مطمئن، خوب و پر سرعت برای وب سایت
  • رعایت اصول سئو و بهینه سازی در طراحی سایت

سئو و بهینه سازی سایت

برای شروع تبلیغات و بازاریابی اینترنتی باید سایت توسط کارشناس سئو و بهینه سازی سـایت بررسی گردد تا در صورت نیاز تغییرات لازم بر روی آن وب سایت اعمال پذیرد.

پس از انجام بهینه سازی ها بر روی وب سایت می توان بازاریابی اینترنتی را آغاز نمـود. روش های مختلف بازاریابی سئو و بهینه سازی سایت به شرح زیر هستند:

مقرون به صرفه ترین روش برای تبلیغات اینترنتی ، سئو و بهینه سازی وب سایت است که در آن وب سایت با کلمات کلیدی مرتبط به زمینه فعالیت آن وب سایت در موتور جستجو بالا می آید. همچنین نتیجه این تبلیغات دائمی خواهد بود و نگهداری وب سایت در موتورهای جستجو هزینه چندانی به همراه نخواهد داشت.

عملیات لازم جهت سئو و بهینه سازی وب سایت

برای آنکه وب سایت بهینه سازی شده در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد باید عملیات زیر برای وب سایت انجام گردد.

  • درج مقالات و مطالب جدید در وب سایت باتوجه به زمینه کاری نویسنده ی وب سایت.

هر چه این مقالات کامل تر و مفید تر باشد وب سایت رنک بهتری در موتورهای جستجو خواهد گرفت. در حقیقت مهترین مسئله در عملیات سئو و بهینه سازی وب سایت وجود مقالات مفید و سودمند در وب سایت می باشد که باعث بالا رفتن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو می گردد. انجام این کار بر عهده کارفرما می باشد و کارفرما می بایست به صورت دوره ای و منظم در سایت مقالات و مطالب جدید در زمینه فعالیت خود بارگذاری نماید.

 بخش دوم عملیات سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد که توسط سئو کار انجام می گردد. سئو کار سایت های مرتبط زمینه فعالیت شرکت را می یابد و تبلیغ وب سایت را در سایت هایی که در زمینه فعالیت شرکت هستند قرار می دهند که انجام این مورد به مرور زمان باعث بالا آمدن رنک وب سایت در موتورهای جستجو خواهد گردید.

در حقیقت اشتباهی که اکثر صاحبان وب سایت می نمایند آن است که پس از طراحی وب سایت کار آنـها تمام شده است که درحقیقت این طور نیست و پس از طـراحی سایت می باید کار تبلیغات اینترنتی را آغاز نمود. در حقیقت برای کسب درآمد از وب سایت پس از طراحی وب سایت انجام موارد زیر ضروری هستند:

  • تولید محتوا در وب سایت بر اساس زمینه فعالیت شرکت به صورت دوره ای هفتگی یا روزانه. هر چه مقالات با کیفیت و مورد نیاز بیشتری در وب سایت وجود داشته باشد وب سایت رنک بهتری در موتورهای جستجو خواهد گرفت و بازدید کننده بیشتری خواهد داشت.
  • بک لینک سازی برای وب سایت به منظور بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو که این کار حتما می بایست زیر نظر متخصص سئو و بهینه سازی وب سایت انجام گردد زیرا با انجام کارهای نادرست ممکن است به وب سایت لطمه وارد شود.
  • انجام سایر روش های تبلیغاتی اینترنتی نظیر تبلیغ در سایت های پر بازدید و همچنین ارسال ایمیل تبلیغاتی
  • انجام تبلیغات غیر اینترنتی برای وب سایت نظیر تبلیغات در جراید، مجلات، بیلبورد، اس ام اس تبلیغاتی

امروزه فرصت مناسبی برای شرکت ها فراهم آمده است تا با توجه به افزایش کاربران و جستجو گران اینترنتی که در جستجو کالا و خدمات خاصی هستند روش تبلیغات و بازاریابی اینترنتی خود را آغاز نمایند که این کار با طراحی سایت بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو آغاز می شود و پس از آن می بایست از روش های مختلف تبلیغات سایت خود را انجام دهند.

اگر فرآیند سئو موفقیت آمیز باشد از همان هفته هاي اول، نتایج آن در کسب و کار مشاهده می شود.

طنین وب

 

تاثیر هشتگ در ایستاگرام و موارد استفاده از آن

تاثیر هشتگ در ایستاگرام

از انجا که شبکه های اجتماعی تاثیر بسیاری در افزایش رتبه و بازدید یک سایت ایفا می کنند به بررسی تاثیر هشتگ در ایستاگرام می پردازیم.
در فرهنگ نگارش در شبکه های اجتماعی، ازهشتگ می‌توان قبل از جمله، در میانه‌ی جمله و یا پس از جمله، به صورت چسبیده به یک کلمه استفاده کرد اما# را نمی توان برای بیش از یک کلمه به کار برد.همچنین استفاده ازهشتگ باعث می‌شود که مطالب تولید شده توسط کاربران، در جستجوها ساده‌تر یافته شود.

هشتگ
در توییتر به عنوان یک فرهنگ حرفه‌ ای، تقریباً جا افتاده است که برای هر توییت، یک # به کار رود. # دوم زمانی معنا پیدا می‌کند که بخواهیم موقعیت جغرافیایی را به توییت خود اضافه کنیم.
از میان شبکه‌های اجتماعی، ماجرای # در اینستاگرام کمی متفاوت است. دراینستاگرام کاربران، گاهی هشتگ‌ها را نه برای تعریف موضوع و فهرست‌بندی، بلکه برای بیان احساسات،‌ شوخی کردن یا کارهای مشابه به کارمی‌برند.
به هر حال،هشتگ دو کاربرد مشخص دارد. قبل از هر چیز به بازدیدکننده فعلی عکس شما، توضیح می‌دهد که شما با چه انگیزه‌ای عکس را گذاشته‌اید. برای مثال #خاطرات نشان می‌دهد کاربرد تصویر برای شما، مرور خاطرات گذشته بوده است. اما زیر همان عکس اگر از #رستوران یا #شام استفاده کنید، مشخص می‌شود که بیشتر مکان عکسبرداری یا سفره ی غذا مورد توجه شما بوده تا مرور خاطرات قدیمی.
اما اگر از# زیاد استفاده شود باعث می گردد تا کاربران حس بدی پیدا کنند. همچنین خواندن متن سخت می شود و یا حتی ممکن است پست‌های شما، اسپم فرض شود.
هشتگ‌های استفاده شده در خود عکس یا در کامنت‌ها، با یکدیگر فرق چندانی ندارند و می توان در کامنت ها هم هشتگ اضافه کرد.به عنوان مثال ابتدا تصویری را با یک یا دوهشتگ آپلود کردو بین هر چند کامنت، چند هشتگ جدید را هم قرار داد.
در هشتگ ها نباید از هر کلمه ای استفاده شود زیرا ممکن است کسانی که به صفحه ی شما می آیند به دلیل پراکندگی هشتگها تمایل کمتری به فالو کردن شما پیدا نمایند پس از هشتگهایی استفاده کنید که با عکس یا نوشته شما همخوانی دارند.

هشتگ
معمولاً سه گروه هشتگ مورد استفاده قرار می ‌گیرند:
-هشتگ برند (مثلاً ما در صفحه @taninweb همه عکس‌ها را با #taninweb و #طنین وب برچسب گذاری می‌کنیم.
-هشتگ کمپین: ممکن است در مدت کوتاهی به خاطر یک مسابقه یا رویداد خاص، از هشتگ خاصی استفاده شود.
-هشتگ توضیح: این هشتگ‌ها به توضیح بیشترعکس و جستجوی ساده‌تر آن در محیط اینستاگرام کمک می‌کنند.

 

طنین وب

بررسی شبکه ی اجتماعی لینکداین (LinkedIn)

بررسی شبکه ی اجتماعی لینکداین

لینکداین (به انگلیسی LinkedIn ):یک سرویس شبکه اجتماعی تجاری است که در دسامبر ۲۰۰۲ ایجاد شد و در می ۲۰۰۳ آغاز به کار کرد. لینکداین بیشتر برای شبکه اجتماعی حرفه‌ای استفاده می‌شود. تا ۲ نوامبر ۲۰۱۰، لینکداین بیش از ۸۰ میلیون کاربر ثبت شده در بیش از ۲۰۰ کشور جهان دارد. این وبگاه زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی و اسپانیایی را پوشش می دهد.

وب سایت لینکداین یکی از سایت های شبکه اجتمایی می باشد که امکانات آن مختص امور تجاری می باشد ، در این سایت می توانید پروفایل ساخته و با دیگر افراد متخصص ارتباط برقرار نمایید و پروفایل شرکت ها را به منظور یافتن شغل جستجو نمایید .همچنین شرکت ها می توانند پروفایل خود در این سایت را ایجاد نموده و از آن برای جذب نیروهای مورد نظر و یا مشاوره با متخصصین استفاده نمایند .علاوه بر این ها این سایت تمامی امکانات یک سایت شبکه اجتمایی بسیار خوب را داراست .

لینکداین

یاهو هات جابز – Yahoo! HotJobs – و LinkedIn چه تفاوتی دارند؟

شاید یکی از عمده ترین تفاوت های این دو شبکه این باشد که یاهو هات جابز – Yahoo! HotJobs – یک شبکه کاریابی است ولی لینکداین یک شبکه اجتماعی است بر تاکید ویژگی کار و تخصص , مثل شبکه هایی مثل فیس بوک – Facebook – که شما بر اساس دوستی و روابط فامیلی و شخصی یک شبکه اجتماعی تشکیل می داد در اینجا این روابط بر اساس کاری مثل همکار بودن , دوستان و همکاران در شغل های قبلی , روابط کاری و روابط دانشگاهی شما شکل می گیرد.این شبکه فقط به شما کمک نمی کند که خودتان را معرفی کنید و دنبال فرصت مناسب باشید بلکه می توانید در آنجا اطلاعات کسب کنید و سوال هایتان را مطرح کنید و راهنمایی دریافت کنید.هر چند بعضی از فعالیت ها در سطح بالاتر هزینه دارد.

آیا این سیستم برای کسانی که در ایران زندگی می کنند کارآمد است؟

شاید برای جواب دادن این یک مسئله را اولا ذکر کنم که امیدوار نباشید که در اولین جست و جو اکثر شرکت های ایرانی را ببنید ولی این را بدانید که تعداد کثیری از ایرانی ها در آن عضو هستند , اکثر دانشگاههای سراسری و دانشگاه های آزاد در آن شناخته می شود.پس با روی آوردن بیشتر کاربران ایرانی نیز , شرکت های ایرانی نیز به این شبکه روی می آوردند.ثانیا دیدتان را وسعت ببخشید شما می توانید پروژه ایی را دریافت کنید و آن را به صورت راه دور انجام دهید.دنیا بسیار کوچک شده است و این ارتباطات هست که حرف اول را می زند.

چهار هدف اصلی لینکداین چیست؟

۱. کنترل کردن هویت کاری و تخصصی شما : به این صورت که شما می توانید همیشه یک رزومه آنلاین (که به صورت دقیق توانایی ها شما را در آن ذکر شده است.) داشته باشید که قابل جست و جو شدن در جستجوگر ها و همین طور قابل پیدا شدن توسط موتور های جست و جو است.

    ۲. ایجاد شبکه و بر قراری ارتباط های گذشته : شما می توانید هم دانشگاهی , همکاران فعلی و سابق خود را پیدا کنید و دوباره با آنها ارتباط برقرار کنید و در اینجا تاکید گشته که ارتباطات دنیا واقعی خود را وارد کنید.

    ۳. به اشتراک گذاشتن دانش و مهارت ها : شما می توانید به راحتی سوال خود را در یک جامعه ی ۳۰ میلیونی مطرح کنید و به سرعت , دقیق , کامل و قابل اطمینان جواب آن را دست پیدا کنید و همچنین با جواب دادن سوال های دیگران و به نمایش گذاشتن مهارت ها و دانش خود , فرصت ها مناسبی را کسب کنید. و حتی اگر شما به عنوان یک کارآفرین نیاز به اطلاعات , تجربه داشته باشید می توانید از این منبع استفاده کنید.

    ۴. به وجود آوردن فرصت ها : وقتی شما در این جامعه عضو می شوید , قابل دسترسی می شوید. در این شبکه افرادی هستند که به دنبال اشخاص مناسب می گردند و وقتی شما در این شبکه پیدا کردند , به شما پیشنهاد فرصت های بهتری می دهند.

طنین وب

موتور جستجوگر چیست و چگونه کار می کند؟

موتور جستجوگر چیست و چگونه کار می کند؟

موتور جستجوگر سایتی است که پس از دریافت واژه یا عبارت در بانک اطلاعاتی خود به جستجو می پردازد و سایت های مرتبط با موضوع را نمایش می دهد. البته امروزه بیشتر موتور جستجوگر ها دارای اطلاعات طبقه بندی شده مانند دایرکتوری ها می باشند. همچنین اکثر دایرکتوری ها قابلیت جستجو مانند موتورهای جستجو را دارند. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش محبوبیت وب، نیاز به بایگانی اطلاعات بیش از گذشته اهمیت پیدا می کند که موتور جستجوگر این توانایی را دارد تا اطلاعات را بایگانی نموده و درهنگام نیاز به سرعت در اختیار کاربران قرار دهد.

موتور جستجوگر

نتایج حاصل از موتور جستجوگر سایت هایی هستند که به ترتیب نزولی براساس میزان ارتباط خود با واژه یا عبارت مورد جستجو لیست می گردند. اولین سایتی که در نتایج جستجو قرار می‌گیرد میزان ارتباط بیشتری با واژه یا عبارت مورد جستجو از دید موتورهای جستجوگر دارند.

موتورهای جستجوی دقیق محبوبیت بیشتری در میان سایر موتور جستجوگر ها دارند و مراجعه ی کاربران به آن ها بیشتر است. می توان گفت نتایج حاصل از موتورهای جستجوگر منحصر به فرد هستند چراکه با وجود جستجوی عبارتی یکسان در آن ها با نتایجی کاملا متفاوت مواجه می شویم. تفاوت در نتایج ارائه شده از سوی موتورهای جستجو به دلیل تفاوت در الگوریتم های بایگانی داده ی آن هاست اما اگر موتورهای جستجو بایگانی داده های مشابهی هم داشتند نتایج جستجوی آن ها تفاوت داشت.

الگوریتم هایی که موتورجستجو ازآن ها استفاده می‌کنند تا نتایج جستجو براساس آن رتبه بندی شوند کاملا محرمانه می‌باشند.

وقتی جستجویی در یک موتور جستجوگر انجام می شود، لیستی شامل نتایج حاصل از جستجو ارائه می گردد در حقیقت می توان گفت این لیست نتیجه ی کار بخش های متفاوت موتور جستجوگر است که قبلا پایگاه داده اش را آماده کرده است و این گونه نیست که در لحظه ی جستجو، وب را بگردد به این معنی که گوگل و دیگر موتور‌جستجوها توانایی وب گردی در مدت کوتاه را ندارند و همه آنها در زمان پاسخ‌گویی به جستجوهای کاربران، تنها در پایگاه داده ای که در اختیار دارند به جستجو می پردازند. موتور جستجوگر به کمک بخش های متفاوت خود، اطلاعات مورد نیاز را قبلا جمع آوری، تجزیه و تحلیل می‌کند سپس آن را در پایگاه داده‌اش ذخیره می نماید و به هنگام جستجوی کاربر تنها در همین پایگاه داده می‌گردد.

طنین وب

رتبه بندی نتایج در جستجوگرها و عوامل موثر در آن

رتبه بندی نتایج در جستجوگرها و عوامل موثر در آن

زمانی‌که کاربر، عبارت موردنظر خود را جستجو می‌کند، موتور جستجو تمام صفحات مرتبط با عبارت جستجو شده را از میان میلیون‌ها صفحه‌ی موجود در بانک اطلاعاتی خود، بازیابی می‌کند و بر اساس الگوریتم‌ها و سیستم رتبه بندی نتایج ،صفحات یافت‌شده را با توجه به میزان ارتباط آن‌ها، به ترتیب در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همه‌ی این مراحل در یک چشم ‌به ‌هم‌زدن و در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتد.

رتبه بندی نتایج و صفحات یافت‌شده‌ی مرتبط با موضوع جستجو، عامل مهمی در موفقیت یک موتور جستجو و رضایت کاربران آن است.

در حقیقت موتورهای جستجوی مختلف از یک سری الگوریتم‌‌ها که تقریبا محرمانه و خاص خودشان است، استفاده می‌کنند. اما چیزی که مشخص است، این است که همه‌ی آن‌ها از فاکتورها و معیارهای نسبتا مشابهی برای طراحی الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود بهره می‌گیرند.

باید توجه داشت که الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجوگرها در چند سال اخیر دست‌خوش تغییرات زیاده شده است که بسیاری از آن‌ها برای مقابله با تکنیک‌هایی است که در صدد فریب موتور جستجو و سیستم رتبه‌بندی آن هستند.

رتبه بندی نتایج

عوامل مهم در رتبه بندی جستجوگرها

معیارهای فراوانی در رتبه بندی نتایج جستجوگرها تاثیر دارند.گوگل در توضیح جستجوگر خود، از عوامل بسیاری برای رتبه‌بندی یاد می‌کند که نشان از پیچیدگی بسیار فراوان این بخش از موتور جستجو دارد. از جمله‌ی مهم‌ترین این معیارها می‌توان به تعداد واژگان منطبق شده با واژگان عبارت مورد جستجو، نزدیکی واژگان، محل قرار گرفتن واژگان در صفحه، تعداد تکرار واژگان در کل صفحه(بسامد واژه)، تعداد کل کلمات موجود در صفحه، کلمات موجود در عنوان و متاتگ، تعداد و نوع لینک‌ها و ارجاعات صفحه اشاره کرد.

موارد دیگری همچون حضور واژگان کلیدی درURL ، سرعت بالاآمدن سایت، کدنویسی صحیح، حضور در شبکه‌های اجتماعی، ایجاد تجربه کاربری مناسب، نمایش صحیح در گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند و تازه و بکر بودن محتوا هم از دیگر عوامل تاثیرگذار در رتبه بندی نتایج یاد می‌شوند.

تعداد تکرار و جایگاه واژه‌ها

تعداد تکرار و جایگاه واژه‌ها را می‌توان به عنوان عامل اولیه رتبه‌‌بندی یک موتورجستجو در نظر گرفت. صفحاتی که تعداد تکرار بیشتری از کلمات مورد جستجو در آن‌ها وجود دارد، وزن بیشتری به خود اختصاص می‌دهند و در رتبه‌ی بالاتری نسبت به بقیه‌ی صفحات قرار می‌گیرند. تعداد تکرار کلمات در کل صفحات یک سایت، هم بر این مسئله تاثیر می‌گذارد. علاوه بر این، تعداد تکرار کلمه نسبت به تعداد کل کلمات موجود در صفحه نیز در نظر گرفته می‌شود؛ زمانی که تعداد تکرار کلمه برابر باشد، صفحات با تعداد کلمات کمتر نسبت به صفحات با تعداد کلمات بیشتر در رتبه‌ی بالاتری قرار می‌گیرند چرا که نسبت تعداد کلمات کلیدی به تعداد کل کلمات در این صفحات بیشتر است.

عنوان صفحه یا متاتگ

وجود واژه‌ی جستجوشده در عنوان صفحه یا متاتگ‌ها نسبت به زمانی که در کل متن صفحه وجود دارند، وزن و ارزش بیشتری به صفحه در رتبه‌بندی می‌دهد.در استفاده از این معیارها مشکلی اساسی وجود دارد و آن هم سوء استفاده‌ی مدیران وبگاه‌ها برای جلب ملاقات‌کنندگان بیشتر و وارد کردن متاتگ‌ها و کلمات کلیدی پرطرفدار اما نامربوط است، که موجب نمایش صفحه‌ای غیرمرتبط با عبارت موردجستجو در نتایج جستجوگر می‌شود. بنابراین موتورهای جستجوگر برای رفع این مشکل، توصیفات و کلمات را از چند خط ابتدای متن در صفحه‌ی سایت می‌گیرد و همچنین محتوای متن صفحه را برای واژگان مرتبط تحلیل می‌کنند. این‌کار بر اساس روش‌هایی که استخراج مفهومی هوشمند نامیده می‌شود، انجام می‌پذیرد.

لینک و پیوند

از دیگر معیار‌های رتبه‌بندی نتایج جستجو، رتبه‌بندی بر اساس میزان ارجاعات و لینک‌ها است. لینک‌ها و پیوندها،که در تحلیل رتبه‌بندی صفحات، به عوامل خارج از صفحه مشهورند، به عنوان نقطه‌ی مهمی برای متن و صفحه‌ی حاضر به شمار می‌آید. هر لینک یا ارجاعی که از دیگر صفحات اینترنتی به صفحه مورد نظر ما داده شود، به عنوان یک امتیاز مثبت برای صفحه ما محسوب می‌گردد و رتبه آن را در نتایج جستجوگر بالاتر می‌برد؛ بدین معنا که هر صفحه‌ی وبی که لینک‌های بیشتری به آن وارد ‌گردد، به رتبه بالاتری در رتبه بندی نتایج جستجوگر دست پیدا می‌کند.

عامل مهم دیگری که در تعیین الگوریتم‌های رتبه‌بندی تاثیر گذار است، میزان لینک‌های دیگری است که از صفحه‌ای که به صفحه‌ی ما لینک دارد، خارج می‌گردد.

نکته‌ی شایان ذکر در این‌جا، این است که موتورهای جستجوگر باید با تحلیل دقیق هم از لحاظ فنی و هم عملی و صرف هزینه و زمان بسیار زیاد به بررسی روش‌های به روز و کارآمد برای تعیین روش‌ها و الگوریتم‌های رتبه بندی نتایج ، صفحات و جلوگیری از تقلب و فریب بپردازند تا به یک موتور جستجوگر موفق تبدیل شوند.

طنین وب

آخرين مقالات طنین وب :  
Close