09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
نرخ کلیک و تاثیر آن بر رتبه سایت

نرخ کلیک و تاثیر آن بر رتبه سایت

نرخ کلیک یاclick through rate (CTR) نسبت کاربرانی که روی یک لینک خاص کلیک می کنند به تعداد کل کاربرانی که از یک صفحه، ایمیل یا تبلیغ بازدید کرده اند است.

 نرخ کلیک

چگونه میتوان نرخ کلیک سایت را بهبود بخشید؟

بهبود نرخ کلیک سایت یک مسئله ی بسیار مهم است چراکه با این کار گوگل متقاعد میشود که سایت شما در نزد کاربران محبوبیت دارد و همین عامل باعث می شود تا گوگل کاربران دیگری را به سمت یایت هدایت کند. داده

های Search Console در رابطه با نرخ کلیک معتبر ترین و قابل اعتماد ترین داده ها در این رابطه بشمار می آیند و بهتر است در بررسی ها و آنالیزهای خود از اطلاعات این پایگاه معتبر استفاده کنید.

بهترین روشهای افزایش نرخ کلیک

برای بهینه سازی یک کلیدواژه ی خاص در یک سایت و بهبود نرخ کلیک آن به نکات زیر دقت کنید.

-توصیه می شود کلیدواژه هایی را که نرخ کلیک صفحه برای آنها کم است را در تگ های عنوان صفحه بگنجانید. میتوانید لینکها و عناوین خود را با عناوینی که در حال حاضر از رتبه بالایی در رنکینگ برخوردار هستند، مقایسه کنید. بهبود عناوینی که کاربران با آن ها روبرو میشوند همواره کمک می کند تا نرخ کلیک افزایش پیدا کند. کاملا واضح است که اگر عنوان یک لینک برای کاربر جذاب باشد کاربر به سمت آن کشیده شده و تمایل خواهد داشت تا روی آن لینک کلیک نماید.

توضیحات متا را به منظور گنجاندن کلیداژه های هدف بهینه کنید تا نرخ کلیک برای آن کلیدواژ ها بالاتر برود. در نمایش نتایج جستجو این کلیدواژه ها بصورت برجسته در توضیحات مشخص خواهند شد که این موضوع شانس کلیک را برای لینک بالا خواهد برد. بهتر است که هر توضیح متا را با توجه به محتویات آن صفحه بهینه کرده و از تولید یک توضیح کلیشه ای و تشکیل شده از چند فاکتور نامرتبط با موضوع صفحه پرهیز نمایید.

-کلمات و عبارات کلیدی هدف را در URLها بگنجانید. این کار همانند آنچه در مورد توضیحات متا به آن اشاره شد، باعث میشود کلیدواژه ها برجسته شده و شانس کلیک بالاتر برود.

-از نشانه گذاریهای صفحه (موجود در org) استفاده کنید تا لینک های شما در نتایج از ریچ اسنیپت ها برخوردار شوند. ریچ اسنیپت ها به کاربران انگیزه بیشتری خواهند داد تا بر روی لینک شما کلیک نمایند. بخصوص اگر این نشانه ها بازخورد فوق العاده بازدیدکنندگان سایت شما را به کاربران نشان دهند. تاثیر پنج ستاره طلایی در زیر لینک سایت شما بر جلب توجه کاربران و افزایش نرخ کلیک فوق العاده است.

طنین وب

آخرين مقالات طنین وب :  
Close