09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
برتری گوگل در مقایسه ی آماری موتورهای جستجو

برتری گوگل در مقایسه ی آماری موتورهای جستجو

جستجوگر گوگل (به انگلیسی: Google Search) یک موتور جستجوی وب است که روزانه چند صد میلیون بار به طرق مختلف استفاده می‌شود. مهم‌ترین هدف  این موتور جستجو ، یافتن متن موردنظر در میان صفحات وب می باشد. اما انواع دیگر اطلاعات به وسیله ی قسمت‌های دیگر آن مثل جستجوی تصاویر، نیز مورد جستجو قرار می‌گیرند. همچنین این  موتور جستجو به زبان‌ها و دامنه‌های مختلفی فعالیت می‌کند.

بر اساس آمار های بدست آمده از دو سایت  Brightlocal و  netmarketshare موتور جستجوی گوگل در روند سهمیه و درنهایت سهم بازار پیشتاز است علاوه براین در نمایش نتایج بر اساس کلمات کلیدی هم دارای وضعیت مطلوب تری است. در تصویر زیر نتایج موتورهای جستجو بر اساس نوع کلمات کلیدی را مشاهده می کنید.

گوگل

نمودار زیر روند سهمیه موتورهای جستجو را نشان می دهد.

گوگل

در این نمودار سهم بازار موتورهای جستجو قابل مشاهده است.

گوگل

با توجه به آمارهای ارائه شده در ارتباط با گوگل، به عنوان موتور جستجوگر عمومی که  عملکرد آن به صورت پیمایشی است و دارای ویژگی‌هایی همچون ساختار ساده که موجب می‌شود بتوان در سرعت پایین اینترنت از آن استفاده نمود علاوه بر این ویژگی، داشتن محیط کاربری مناسب که موجب محبوبیت هرچه بیشتر آن شده است سبب شده گوگل به عنوان موتور جستجوی هدف، جهت بالا بردن سایت‌های مختلف در صفحه نتایج نهایی انتخاب شود.

طنین وب

آخرين مقالات طنین وب :  
Close