09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
آشنایی با ایمیل مارکتینگ ،مزایا و کاربرد های آن

ایمیل مارکتینگ

ایمیل یک ابزار ارتباطی است که در همان ابتدای ظهور اینترنت مطرح شد و تاکنون توانسته جایگاه خود را حفظ نماید. ایمیل به عنوان یک راهکار موثر بازاریابی شناخته می‌شود چراکه  بیشتر صاحبان کسب و کار و درآمد در طول روز چندین بار ایمیل خود را چک می‌کنند. بنابراین اگر ایمیل ارسالی شما بتواند توجه این افراد را به خود جلب کند و آنها به خدمات شما نیاز داشته باشند می توانید کسب درآمد داشته باشید. همچنین می‌توانید خود را به کاربران معرفی کرده و به آنها پیشنهادات تجاری مختلفی بدهید. به علاوه می‌توانید با مشتریان فعلی خود در ارتباط بوده وآن ها را از اخبار جدید خود مطلع کنید.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یک روش مستقیم بازاریابی است که در آن به واسطه ایمیل، اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات خود به مخاطبانمان ارائه می‌دهیم. البته ایمیل‌ها معمولا اهدافی را دنبال می‎کنند که عبارتند از:

  • افزایش ارتباط موثر یک کسب‌وکار با مشتری‌های حال حاضر و قدیمی آنها؛ به این منظور که فروش تداوم پیدا کند .
  • ارسال ایمیل برای افزایش کاربران جدید.
  • تبلیغ دیگر کمپانی‌های شریک و دیگر برندهای خود ما درکنار ارائه محتوایی مفید.

 کاربردهای ایمیل مارکتینگ

یکی از کاربردهای ایمیل مارکتینگ معرفی کالاها و خدمات جدید به مشتریان است. کاربرد دیگر ایمیل مارکتینگ ترغیب مشتریان به خرید فوری کالا و خدمات در زمانی مشخص است.

همچنین با برگزاری یک جشنواره خرید و اطلاع رسانی آن از طریق پست الکترونیکی می توان امتیازات ویژه ای که برای خرید در زمان جشنواره برای مشتریان در نظر گرفت و با این کار سبب ترغیب مشتریان، امکان خرید بیشتر محصولات در زمان معین شد.

و اما یکی از مهمترین کاربردهای ایمیل مارکتینگ ایجاد وفاداری در مشتریان است. اگر متناسب با سلیقه و درخواست مشتریان، پیشنهادات مناسب آنها را آماده و در زمان مناسب به آنها اعلام کنیم و در واقع بتوانیم رابطه خود را با مشتری به یک رابطه نزدیک و مستمر تبدیل نماییم و با ارائه کالا و خدمات مناسب رضایت خاطر مشتری را به دست آوریم احتمال وفاداری مشتری به ما  افزایش می یابد و می توان مشتریان وفادار خود را حفظ کرده و با مشتریان جدیدی هم ارتباط برقرار نمود.

 

طنین وب

 

 

آخرين مقالات طنین وب :  
Close