09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
اصول مهم و اساسی در طراحی وب سایت

اصول مهم در طراحی وب سایت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی از اینترنت به عنوان جز جدایی ناپذیر زندگی انسان ها یاد می شود از این رو بازدید از سایت های مختلف به عنوان دومین کاربری عمده کاربران وب شناخته شده است.  نتایج بررسی ها نشان می دهد که سایت هایی که به زیبایی طراحی شده اند بازدید بیشتری دارند در این نوشته اصول طراحی وب سایت موفق را بیان می کنیم.

web

عناصر طراحی

عناصر طراحی در واقع مانند آجرهای یک ساختمان هستند که با قرار گیری این عناصر می توان به قالب اصلی سایت رسید . عناصر یک وب سایت مواردی مانند خطوط ، اشکال ، رنگ و نوع بافت پس زمینه و یا حتی رنگ و جهت سایه ها هستند.

حفظ تعادل سایت

از اصولی که در طراحی طراحی وب سایت لازم است حفظ تعادل سایت می باشد. با برقراری تعادل در صفحات سایت می توان به زیبایی آن کمک کرد.

رعایت کنتراست

کنتراست از عناصر مهم در طراحی وب سایت به حساب می آید و موجب جلوه بخشیدن به صفحات یک سایت می شود.

تاکید بر بخش های مهم

در طراحی طراحی وب سایت می توان بر بر بخش های مهم تاکید کرد تا بازدیدکنندگان به راحتی بتوانند قسمت های مهم را پیدا نمایند.

رعایت ریتم در صفحات یک وب سایت

در طراحی وب سایت رعایت ریتم در صفحات از نکات مهم و قابل توجه به حساب می آید و موجب زیبایی صفحات می گردد.

وجود جریان و حرکت در صفحات سایت را فراموش نکنید

بهتر است همواره در سایت از عناصر متحرک به میزان متناسب استفاده کرد. وجود این عناصر در سایت به ظاهر صفحات وب سایت روح تازه ای می دهد و آن را از یکنواختی نجات خواهد داد.

استفاده از خط و خطوط مناسب

خط و خطوط در وب سایت یا در واقع همان مرزبندی بین عناصر و قسمت های مختلف وب سایت نقش بسیار مهمی در زیبایی بصری سایت دارند.

شکل ظاهری عناصر وب سایت

شکل ظاهری عناصر هم در زیبایی سایت نقش بسیار مهمی دارد. به عنوان مثال منوها یکی از مهمترین بخش ها در هر وب سایت به شمار می روند و اگر طراح وب سایت شکل ، رنگ و اندازه مناسبی را برای آنها در نظر گیرد علاوه بر ظاهر مناسب به کارایی وب سایت هم کمک فروانی کرده است.

انتخاب بافت مناسب برای صفحات وب سایت

با انتخاب یک بافت مناسب با زمینه کاری وب سایت می توان اثرگذاری بیشتری بر مخاطب داشت.

طراحی سایت متناسب با لوازم و مرورگرهای امروزی

این روزها بسیاری از کاربران از موبایل ، تبلت و یا مرورگرهای مختلفی برای مشاهده وب سایت ها استفاده می کنند. این مسئله بسیار مهم است که طراحی وب سایت متناسب با لوازم و مرورگرهای امروزی باشد.

و در آخر در کنار رعایت موارد فوق برای افزایش بازدید از سایت باید به تبلیغ سایت در اینترنت پرداخت . بهینه سازی سایت و آگهی اینترنتی در سایت های پربازدید از جمله بهترین راه های تبلیغات اینترنتی هستند باید توجه داشت که تبلیغات متمرکز و موثر یکی از ارکان موفقیت یک وب سایت است.

طنین وب

آخرين مقالات طنین وب :  
Close