09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
آشنایی با گوگل ترندز ( google trends )

گوگل ترندز ( google trends

در این نوشته قصد داریم تا گوگل ترندز( google trends ) یا آمار جستجوی کلمات در گوگل را معرفی نماییم. واژه‌ی Trend به معنای «روند» است و از طریق این سرویس شرکت google ،می توانیم ببینیم کلمه ای که مد نظر داریم چه مقدار و از چه کشورها و چه شهرهایی بیشتر مورد جستجو قرار گرفته است . همینطور می توانیم یک بازه زمانی مشخص برای آن تعریف کنیم.

google trands
علاوه بر این یکی از مواری که گوگل ترندز می تواند به کمک ما بیاید حالات مختلف نوشتن یک عبارت است ، مثلا” می توانیم اختلاف بین tannin web  و taninweb  را به دست آوریم و ببینیم کدامیک بیشتر برای جستجو استفاده می شود .
حتی می توانیم چند کلمه را با هم وارد کرده و آنها را با یک کاما ( انگلیسی ) از هم جدا کنیم که در این صورت گوگل ترندز آنها را با هم مقایسه می کند و در نمودار نمایش می دهد .

استفاده از google trends در بهینه سازی سایت

یکی از مهم ترین مسایل برای گوگل استفاده از محتوای موضوعی تازه ، نو و غیر تکراری است و google trends یکی از چند ابزار بسیار خوب می باشد که می تواند ایده های مناسبی به شما ارائه کند که این عامل به معنای جذب ترافیک سایت  و افزایش رتبه آن خواهد بود.
اگرچه این سرویس به نسبت سایر خدمات گوگل اوج و فرودهای زیادی را تجربه کرده است . نام آن به شکل های مختلف تغییر کرده، در مقاطعی سرویس آن غیرفعال بوده و گاهی هم روزها و هفته‌ها به روز نشده است و گاهی هم وعده‌هایی برای توسعه‌ی آن داده شده که عملی نگردیده است. اما به هر حال، این سرویس چند سالی است به زندگی خود ادامه می ‌دهد و به شدت مورد استفاده‌ی کاربران قرار می‌ گیرد. برای دستیابی به این سرویس از آدرس www.google.com/trends استفاده می شود.

 طنین وب

آخرين مقالات طنین وب :  
Close