09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
اهمیت کلمات کلیدی در سئو

اهمیت کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی سئو، کلید واژه ها و عبارت هایی در محتوای سایت شما هستند که به افراد اجازه می دهند سایت شما را از طریق موتورهای جستجوگر بیابند. سایتی که برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شده باشد، زبان کاربران را می شناسد، به زبان آنها برایشان صحبت می کند و به این ترتیب به بازدیدکنندگان کمک می کند تا از طریق کلمات کلیدی وب سایت را پیدا کنند. اصول کلمات کلیدی در سئو عبارتند از :

۱) چگالی کلمه ی کلیدی :

موضوعی که چند سالی است که در دنیای سئو طرف داران زیادی به خود جذب کرده است چگالی کلمه کلیدی می باشد، چگالی کلمات کلیدی تمرکز زیاد بر یک کلمه کلیدی است. نباید زیاد روی کلمه کلیدی تمرکز کرد ممکن است توسط گوگل SEO Black Hat شناخته شویم. اگر از یک کلمه کلیدی در عنوان و متن سایت و توضیحات  سایت استفاده کنیم رتبه خوبی در چگالی کلمات کلیدی بدست خواهیم آورد ولی نباید از آن زیاد استفاده کرد زیرا موتور جستجو های چنین سایتی را جریمه می کنند و آن را به عنوان سئو کار کلاه سیاه می شناسند. در زمینه SEO چگالی کلمه کلیدی می تواند به عنوان یک عامل در تعیین اینکه آیا یک صفحه وب مربوط به یک کلمه کلیدی مشخص شده است و یا عبارت کلید واژه مربوط به موضوع سایت باشد . رتبه چگالی کلمات کلیدی به % حساب می شود و هر چه از یک کلمه کلیدی بیشتر استفاده شود چگالی کلمه کلیدی افزایش می یابد . ربات ها این چگالی را، از طریق تیتر های سایت ، عناوین سایت ، متن داخل لینک ها و متون سایت تشخیص می دهند.

بررسی چگالی کلمه کلیدی :http://www.live-keyword-analysis.com

۲) جایگاه کلمه کلیدی در سایت :

در این فاکتور قرار گرفتن کلمات کلیدی در جایگاه مناسب در محتوای سایت مورد بررسی قرار می گیرد . و به این معنی است که برای بهینه سازی محتوای یک پست ، باید کلمه ی کلیدی را در جای مهم و حساس متن قرار داد. ظاهر شدن کلمه ی کلیدی در ۱۰۰ کلمه ی اول محتوای سایت ، از نظر سئو بهتر است و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. از یک سری تگ های اچ تی ام ال مانند  <b> ,  <strong>  می توان برای بهبود بیشتر جایگاه کلمه ی کلیدی استفاده کرد.

۳) کلمه ی کلیدی در تگ های H1 و H3 :

وجود کلمه ی کلیدی در تگ های H1 و H3 (عنوان های فرعی سایت ) ،  یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش سئو است .

کلمات کلیدی در تگ ها

۴) ترتیب لغات کلمه ی کلیدی :

اگر ترتیب کلماتی  که کاربر در موتور جستجو ، سرچ می کند ، با ترتیب کلمه کلیدی در سایت یکی باشد ، بهتر از این است که سایت ما همان ترکیب کلمات را داشته باشد ولی ترتیب قرار گرفتن کلمات آن متفاوت باشد.  برای مثال ترتیب زیر :

  • Restaurant Reviews Seattle
  • Reviews Seattle Restaurants
  • Seattle Restaurant Reviews

استفاده از ابزار Google AdWords’ Traffic Estimator برای تعیین اینکه کدام یک اولویت دارند ، پیشنهاد می شود.

۵) کلمه ی کلیدی در URL :

وجود کلمه ی کلیدی در url سایت یکی دیگر از فاکتور های افزایش رتبه سایت می باشد.

آخرين مقالات طنین وب :  
Close