09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
برطرف کردن مشکل پیغام صفحات ۴۰۴ یا ناموجود

برطرف کردن مشکل صفحات ۴۰۴

به طور قطع تا به حال با پیغام ۴۰۴ یا ناموجود ( Not Found )مواجه شده اید. در این نوشته قصد داریم راه های برطرف کردن مشکل صفحات ۴۰۴ را بیان کنیم.

صفحات ۴۰۴

صفحات ۴۰۴ به صفحاتی گفته می شوند که به سبب بروز تغییر در ادرس ها ایجاد می شوند که جاصل این تغییرات صفحاتی می باشد که در موتورهای جستجو ایندکس شده اما وقتی بر روی انها کلیک شود به جای نمایش پست به صفحه ی ۴۰۴ ارجاع داده می شود که این پیغام نشان دهنده ی موجود نبودن صفحه است.
صفحات ۴۰۴ بر سئو بسیار تاثیر می گذارند چراکه موتورهای جستجو مبنای خود را کاربران قرار داده اند و کاربر اگر به صفحه ای برخورد کند که وجود ندارد تاثیر منفی به دنبال خواهد داشت.
روش های گوناگونی برای از بین بردن صفحات ۴۰۴ وجود دارد که به ۲ دسته ی کلی تقسیم می شوند:
۱.روش های کلی که در هر سیستم مدیریت محتوا انجام می شوند.
۲. روش هایی که مخصوص انواع سیستم های مدیریت محتوا هستند و بیشتر با استفاده از پلاگین ها انجام می شوند.
در این نوشته روش دوم را مورد بررسی قرار می دهیم.
روش اول:
اگر ساختار لینک های سایت تغییر کنند تمامی مطالب ایندکس شده ی شما از یک تاریخ به قبل دیگر کارایی ندارند و باید با ادرس های جدید ثبت شوند پس از انجام این تغییرات شما با تعداد بسیار زیادی صفحات ۴۰۴ روبه رو خواهید شد که می توانید با استفاده از کد زیر این مشکل را برطرف کنید
<META NAME=”GOOGLEBOT” CONTENT=”unavailable_after: 01-Mar-2011 12:00:00 EST”>
این کد ذکر می کند که پست های از تاریخ ۱ مارچ سال ۲۰۱۱ به بعد ایندکس نشوند. البته این روش توصیه نمی شود.
روش دوم:
در این روش ابتدا نیاز دارید که با فضای پنل وب مستر تولز گوگل اشنا باشید یعنی شما باید معنای Not Found را درک کنید و فرق ان را با دیگر انواع لینک ها متوجه شوید. پس از آن که وارد وب مستر تولز گوگل شدید به بخش Crawl Error بروید در این بخش شما به تب هایی برخورد  خواهید کرد که به شکل زیر می باشند:
صفحات ۴۰۴
در این صفحه شما به صفحاتی برخورد خواهید کرد که مشکل ۴۰۴ نیز دازند شما یک صفحه را انتخاب کرده و به تب Crawl Access بروید در انجا ادرس خود را وارد کنید و دلیل را انتخاب کرده و ثبت کنید تا ادرس پاک شود.
این روند بین یک هفته تا ۶ ماه ممکن است زمان ببرد پس صبر داشته باشید.
روش سوم:
این روش نیاز به زمان و حوصله ی بسیاری دارد که برای استفاده از آن باید وارد هاست خود شده و این کد را در فایل   htaccess. قرار دهید:
RedirectMatch 301 /seo/learnseo.php https://www.seomoz.ir/seo
این کد نشان می دهد که باید صفحه ای که با ادرس seo/learnseo.php می باشد به ادرس seo ریدایرکت شود.

 

طنین وب

آخرين مقالات طنین وب :  
Close