09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
SEM یا بازاریابی موتور های جستجو

SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو

امروزه با رونق یافتن بازاریابی از طریق اینترنت SEM که کوتاه شده عبارت Search Engine Marketing می باشد توجه زیادی را به خود جلب کرده است چراکه با وجود فروشگاه های اینترنتی بسیار که طیف گسترده ای از کالا ها را به فروش می رسانند همچنان رقابت سختی برای بالابردن سایت های فروش کالا در موتور جستجو وجود دارد.

این تکنیک باعث افزایش بازدید در نتایج صفحات موتورهای جستجو  یا به اختصار SERP می‌شود. این روش به کمک بهینه‌سازی و تبلیغات انجام می شود . بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) ممکن است به کمک بهینه‌سازی موتورهای جستجو به تنظیم و بازنویسی محتوای وب سایت‌ها برای رسیدن به رتبه بالاتر در موتورهای جستجو ختم گردد؛ و یا به صورت پرداخت کلیکی (به انگلیسی: Pay Per Click) باشد.

SEM

بازاریابی با موتورهای جستجوگر

SEM به تمام پروسه افزایش بینندگان سایت و بالا بردن فروش آن به کمک موتورهای جستجوگر گفته می شود. در حقیقت SEO بخش از SEM است که در آن کارهایی انجام می شود که به شرح زیر هستند:
-انتخاب کلمات کلیدی
-بررسی وضعیت فعلی سایت و رقبای آن
-اصلاح ساختار سایت
-تنظیم متاها و عناوین سایت
-بهینه سازی سایر پارامترهای سایت
-معرفی سایت به موتورهای جستجوگر
-افزایش محبوبیت و پیوندهای سایت و مدیریت این پروسه
– تحلیل آمار سایت
– بالا بردن رتبه ها (کنترل رتبه ها و اعمال تغییرات مورد نیاز)
– انتخاب موتورهای جستجوگر برای سرمایه گذاری بر آنها

مزایای روش SEM

شاید مهمترین و اصلی مزیت SEM نسبت به SEO این باشد که SEM در کمترین زمان بیشترین بازدید کننده را برای یک سایت فراهم می کند.پس اگر عجله دارید و می خواهید که خیلی سریع بازدید کننده های زیادی به سایتتان بیایند از روش SEM استفاده کنید زیرا نتیجه گیری از فرآیند سئو به صبر و زمان نیازمند است.

معایب SEM

از عمده ترین معایب SEM می توان به این مورد اشاره  کرد که برای ایندکس شدن در این قسمت نیاز به اصلاح بهینه سازی سایت ، دانش و صرف زمان لازم برای سئو  هستیم. همچنین هیچ تضمینی برای حضور دائمی ما وجود ندارد و ممکن است با تغییر الگوریتم سرچ سایت ما محو شود.

طنین وب

آخرين مقالات طنین وب :  
Close