09226219759
02833236567
@taninwebraya
[email protected]
مدت زمان نتیجه گیری فرآیند سئو و بهینه سازی

مدت زمان نتیجه گیری از سئو

درگذشته برای انجام فرآیند سئو باید کلید واژه‌هایی را که بیشتر به کسب و کار مورد نظر مرتبط بودند، درحالی که رقابت چندانی هم بین این کلمات وجود نداشت پیدا می‌کردیم تا بتوانیم ترافیک بیشتری بگیریم. برای این کار باید ۵تا۱۰ کلید واژه را به عنوان کلیدهای طلایی انتخاب می‌کردید و بیشتر ترافیک توسط همین واژه ها برای سایت فراهم می‌کردند. اما امروزه دیگر کلید واژه ها ترافیک سایت را به تنهایی بالا نمی برند یا حداقل در مقایسه‌ی جستجوهای طولانی اثر کمتری دارند زیرا امروزه بیشتر جستجوهایی که انجام می‌شوند سوالی و به زبان محاوره هستند و کلید واژه مثل گذشته کاربرد ندارند زیرا در هنگام جستجو جزئیات بیشتری را می‌نویسند تا با سرعت بیشتر محتوایی که می‌خواهند بیابند و نتایج جستجو مرتبط‌تر باشند پس باید بگوییم تعداد جستجوی کلمات طولانی معمولا بیشتر از کلید واژه های طلایی است. از مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که در فرآیند سئو هدف ما نباید این باشد که با استفاده از چند کلیدواژه طلایی رتبه بدست آوریم بلکه باید تمرکز خود را روی جستجوهایی که با زبان معمولی انجام می شوند بگذاریم که به سرعت در حال تغییر و رشد هستند.

فرآیند سئو

سناریوی منطقی فرآیند سئو و بهینه سازی سایت

نتیجه ی فرآیند سئو به عمر سایت و اینکه در گذشته چه میزان سئو برای آن داده شده و شکل وب سایت و محتوای آن و عوامل بسیار دیگری بستگی دارد اما برای نحوه فرآیند سئو در ماههای اول و نتایجی که می توان انتظار داشت، یک سناریوی منطقی وجود دارد.

ماه اول– تحقیق و کشف، بررسی سایت، استراتژی کلیدواژه و برنامه ریزی. اگر تحقیق و کشف بتواند به سرعت انجام شود تغییرات فنی سایت از همان ماه اول شروع می شوند. اما گاهی مرحـله تحقیق و اکتشـاف بیشتر از یک ماه طول می‌کشد.

ماه دوم– شروع کار تخصصی سئو. یعنی اصلاح سایت بر اساس بررسی نتایج آن. در برخی موارد سایت نیاز به تعمیـر داردکه این تعمیـر می تواند چندین ماه طول بکشد. سـایر فعالیت های سئو مثل کار کردن روی پروفایل لینک و ایجاد محتوا می توانند همزمان با تعمیر انجام شوند.

اگر یک سایت نیاز به تعمیر داشته باشد، فرآیند سئو انجام می پذیرد اما هیچ نتیجه ای دیده نمی شود، زیرا تغییرات تنها پس از تکمیل اثر گذار هستند.

ماه سوم – کار روی تولید محتوای سایت شروع می‌شود. وبلاگ نویسی، صفحه پرسش و پـاسخ های رایج، گزارشات، مقاله‌ها، محصولات گسترش یافته و اطلاعات شـرکت و غیره همگی در این ماه آغاز می‌گردند. درحـالت ایده آل بهتر است درست بعد از مرحـله استـراتژی و برنامه ریزی این کار شروع شود اما معمولا بودجه شرکت‌ها محدود است و هر بار تنها یک کار انجام می گیرد بنابراین تعمیر که اهمیت بیشتری دارد ابتدا انجام می شود.

ماه چهارم–تولید محتوا، بهینه سازی فنی سایت و توسعه پروفایل لینک‌های سالم (معمولا پاکسازی سایت از لـینک های بی کیفیت) ادامه پیدا می کند. تا آخر این ماه می توان شاهد افزایش قابل تـوجهی در رتبه، ترافیک و جذب کاربر بود.

با وجـود عمل به موارد اشاره شده‌ی فوق نتیجه ی چشمگیری حاصل نمی شود و باید ۱۲ ماه بر فرآیند سئو سایت کار انجام گیرد تا تغییرات چشمگیر قابل مشاهده شود که بتوان از نتیجه ی فرآیند سئو اطمینان پیدا نمود.

ماه پنجم–تا آخر ماه پنجم یا شاید هم زودتر، شروع به بکارگیری شبکه های اجتماعی وبیشتر کردن محتوا شروع می شود تا ترافیک بیشتری جذب سایت گردد.

ماه ششم- هنگامی که ترافیک سایت به ۵۰۰۰ بازدید در ماه یا بیشتر برسد باید تولید محتوای خـلاقانه انجام شود.

معمولا مشاهده‌ی نتایج فرآیند بهینه سازی ۴تا۶ ماه طول می‌کشد اما فرآیند سئو در طول زمان بهتر می‌شود بنابراین نتیجه ای که پس از ۶ ماه بدست می‌آید بسیار کمتر از نتایجی است که پس از یک سال حاصل می‌شوند. در مواقعی که نتایج رشد کمی دارند بیشتر باید سعی شود تا نتایج حفظ شوند و تا بهبود آن‌ها روی افزایش کار صورت نگیرد.

بسیاری از شرکت ها مدت زمان و هزینه ای را که یک سئوی موفق لازم دارد دست پایین می گیرند. موفقیت با هر استانداردی به ندرت طی ۳ ماه اول بدست می آید. فرآیند سئو یک برنامه بازاریابی بلند مدت است و تقریبا ۶ماه تا یکسال زمان لازم دارد و نباید از آن انتظار کسب سریع نتایج را داشت. اما اگر به خوبی سرمایه گذاری شده باشد و برنامه طولانی مدت ریخته شده باشد بازاریابی سئو می‌تواند یکی از بهترین برگشت سرمایه‌ها را داشته باشد.

طنین وب

آخرين مقالات طنین وب :  
Close